Wat kan en mag ik veel eten!
Oh..wat doen we onszelf jammerlijk tekort!
In ons dagelijks leven sowieso al met hetgeen we eten, wanneer we niet zozeer hoeven of willen afvallen, maar niet willen aan komen in gewicht.
Maar we doen onszelf vaak ook structureel tekort, wanneer we ook nog eens, behalve niet aan komen, willen afvallen!
We hebben met z’n allen een heel erg vertekend beeld gekregen van wat ons lichaam nodig heeft en nodig zou hebben namelijk.
Het beeld DAARVAN is HEEL minimaal en beperkt geworden.
DAARDOOR is het vooruitzicht om “op dieet” te gaan voor velen ook zeer stressvol:
– Dat wordt honger lijden!
– Dat wordt niet lekker eten!
– Dat betekent niet lekker “mee kunnen doen”!
Wanneer we willen afvallen zijn we namelijk gericht op vooral minder van alles en minder van hetgeen we eerder deden vooral, maar dan vanaf nu vooral niet meer moeten doen.
We proberen dan ook slechte gewoontes af te leren.
We DENKEN dan, wanneer we de ongezonde gewoontes afleren, we moeten kunnen afvallen
Weet echter; wanneer val je ENKEL op een aangename manier af en kan je dat ook behouden?
– Wanneer de manier waarop je afvalt en de voeding waarmee je afvalt je lichaam geen stress levert!
– Wanneer de manier waarop je afvalt en de voeding waarmee je afvalt JOU geen stress levert of tegen staat of een negatief gevoel, vooraf, tijdens of achteraf creëert en bewerkstelligt bij jou, dus in je hoofd en geest!
Focussen op enkel de goede voeding voor je lichaam te nuttigen om af te vallen, maar hier ZELF stress bij ervaren, zal dan ook niet optimaal werken.
Focussen op zelf geen stress willen ervaren en wel leuk en lekker mee te kunnen doen, maar niet goed weten welke leuke, lekkere voeding welke vooral voor jou leuk en lekker is OOK voor je lichaam leuk en lekker is, schiet tegelijkertijd OOK niet op.
Wat JIJ leuk en lekker vindt DAT weet je wel!
DAT wil ik dan altijd ook graag van je horen en weten, want DAT weet ik dan weer niet, want een ieder heeft een eigen smaak en daar een eigen beeld bij.
Dat wat je lichaam leuk en lekker vindt, DAT weet ik dan weer goed uit te leggen en doe ik ook altijd en MOET ik ook wel doen, want wat gebeurt er over het algemeen?!
– Men probeert af te vallen met een voeding, waarvan men DENKT dat goed is voor het lichaam, welke vaak niet alleen voor het lichaam tekort schiet, maar waarmee je ook nog eens jezelf vaak tekort schiet en tekort doet; beide ervaren vervolgens stress.
Tja, dan wordt er alsnog niet afgevallen.
– Men kan wel van alles benoemen wat men lekker vindt, qua smaken, structuren, warm of koud, mate van verzadiging en vulling men fijn vindt en behoefte aan heeft op verschillende momenten van de dag, maar eet dit vervolgens niet!
Denkend dat dat allemaal niet kan, gek is of hoe dan ook teveel is!
Dus wederom doe je jezelf EN je lichaam dan tekort EN heerst er bij beide stress en tja, ook dan wordt er dus niet afgevallen!
Hoe komt het nou dat we structureel lijken te denken dat wanneer we aan gaan sluiten qua eten op onze behoeftes; dus WEL die verzadigende maaltijd eens gewoon lekker op te eten en WEL nog een goede, stevige en warme hap zomaar in de loop van een koude middag te eten EN ’s avonds laat, wanneer je EINDELIJK op de bank zit gewoon OOK nog iets stevigs weg kauwt of lepelt, dat we dan HOE DAN OOK aan zullen komen in gewicht?!
Dit hoeft namelijk helemaal niet, want of je van je voeding aan komt is totaal afhankelijk van de kwaliteit van die verzadigende maaltijden en hapjes, de combinaties aan voedingsstoffen daarin EN diens verhoudingen en of DIE je lichaam (of jou) stress leveren!
Wanneer deze namelijk niet alleen op JOUW behoeftes aansluiten, maar OOK op die van je lichaam, hebben geen van jullie beide stress en DAN, ja juist DAN, kan je dus juist WEL afvallen!
Maar nee, dit geloven we niet, want we komen van elk klein koekje of boterhammetje of crackertje extra of paar chipjes meer of teveel vaak al aan, DUS zo’n hele maaltijd, zo’n verzadigende maaltijd die we ook nog eens veel lekkerder vinden eigenlijk dan dat koekje of die paar chipjes en SOWIESO als veel verzadigender ervaren, DAAR komen we dan HELEMAAL van aan, want dat is toch nog veel meer!!!
Ja, veel meer, maar WAT veel meer?
VEEL MEER VOEDINGSSTOFFEN!!
HOEVEEL STRESS ZAL ONS MENSELIJK LICHAAM ERVAREN BIJ ENORM VEEL VOEDINGSSTOFFEN DENK JE!?
De misvatting zit hem dus in het feit dat we denken dat ons lichaam aan komt (vet opslaat) en dus stress ervaart bij “veel” voeding, dus de hoeveelheid en portiegrootte.
NEE, ons menselijk lichaam ervaart stress bij het moeten verwerken van stoffen welke GEEN of TE WEINIG of scheve verhoudingen aan voedingsstoffen bevatten!
DAAROM kom je SNELLER aan en zul je sneller aan komen van een paar sterk bewerkte chipjes en NIET of niet zo snel van een vol bord van een voedzame maaltijd!
Wanneer ervaart ons lichaam stress?
– Wanneer het stoffen te verwerken krijgt die geen voedingsstoffen bevatten en ook nooit hebben bevat; kunstmatige, chemische stoffen.
– Wanneer het stoffen te verwerken krijgt, die al dermate bewerkt zijn dat ze geen micro-voedignsstoffen (vitamines en mineralen en andere bio-actieve stoffen) MEER bevatten; geraffineerde voeding
– Wanneer het lichaam de essentiële BOUWSTOFFEN niet krijgt: Onbewerkte, kwalitatief hoogwaardige aminozuren en vetzuren EN vitamines, mineralen en anti-oxidanten, welke het lichaam NIET zelf kan maken en dus van jou en hetgeen jij eet nodig heeft
– Wanneer het lichaam NAAR VERHOUDING teveel koolhydraten in de vorm van glucose (brandstoffen) krijgt, welke in hun verwerking eiwitten en vetten, vitamines en mineralen nodig hebben om optimaal verwerkt te worden, maar deze eiwitten en vetten, vitamines en mineralen vervolgens missen
Wanneer je dus allerlei hapjes en maaltijden bedenkt met DIE noodzakelijke bouwstoffen WEL (en je hebt en heel receptenbestand ter beschikking, dus met DIE stoffen: HOERA), maar NIET (al te veel van) de belastende stoffen of voeding met naar verhouding teveel koolhydraten, snap je dat AL DIE HAPJES EN MAALTIJDEN je lichaam GEEN of sowieso MINDER stress leveren, doordat ze dan aansluiten bij en op JUIST hetgeen je lichaam nodig heeft!
VAST zie je daar (tussen de recepten) dingen tussen staan die je wel lekker lijken en ook wel zou lusten op de gekste momenten van je dag waar je ze NOOIT zou eten, want nee, DAT KAN TOCH NIET!!
– Bijvoorbeeld een rijk gevulde soep ’s avonds laat op de bank nog!
– Een stoofpotje, wanneer je thuis komt op een koude winterdag!
– Een echt vol bord met een voedende maaltijd tijdens de lunch, waar je eerder 2 verfrommelde boterhammen at, welke je in één vuist kon stoppen!
Nou, dat kan WEL dus; hoezo zou dat niet kunnen volgens jou, geef eens een argument?!
Ja, maar dat chipje was al teveel, dan kan ik DAT toch niet gaan eten!
Oh nee?
Waarom denk je dat je aan kwam van dat chipje?
Wat las je net dat je lichaam stressvol vindt qua stoffen?
Goh…bevatten die chipjes misschien juist DIE stoffen?
Zou DAT misschien te maken kunnen hebben met het feit dat je aan komt van dat chipje?
Doordat je lichaam stress ervaart in het opeens MOETEN verwerken van stoffen in dat chipje welke je lichaam echt niet “mot”?!
DIE hapjes en maaltijden, welke je ontdekt in de recepten die JOU lekker lijken en dus JOU geen stress leveren, DURF die maar eens een keer zomaar ’s middags te eten, ook al DACHT je dat dat teveel was eerder of DURF die maar eens ’s avonds laat nog te eten, ook al dacht je dat dit teveel was eerder.
DIE hapjes en maaltijden, ervaart je lichaam namelijk als VEEL MINDER stressvol dan maar een PAAR chipjes!
En ervaart je lichaam geen stress EN jij geen stress, omdat je lekker eet EN verzadigt bent, DAN heb je veel grotere kans dus om af te vallen dan wanneer jij en/of je lichaam WEL stress ervaart, wat in het geval van jezelf van alles ontzeggen het geval is en OOK wanneer je (ook al zijn het maar een paar) chipjes eet!
Mensen die niet durven eten wat hen WEL lekker lijkt vanuit die recepten; met hen vul ik regelmatig SAMEN vaak het voorbereidende weekschema in, in een EXTRA en SUPER intensief consult (zie ook de website voor meer informatie en een voorbeeld in de bijlage).
Wanneer zij dit namelijk zelf zouden invullen, zouden ze dit veel te minimaal invullen; saai EN te beperkend.
Zelf DURVEN ze vaak niet hetgeen ze WEL zouden lusten op plekken/dagdelen te plaatsen in dat schema namelijk, aangezien ze eerder ervoeren dat ze van één chipje al aan kwamen, op momenten wat vaak JUIST de “moeilijke momenten” worden gevonden en JUIST behoefte heerst aan iets verzadigends en bevredigends!
HOE ZONDE OM DIT DAN NIET TE DURVEN EN JEZELF EN JE LICHAAM DIE MOOIE VOEDINGSSTOFFEN EN OOK DE ONTSPANNING DAARBIJ TE ONTZEGGEN!
Wanneer we dit samen invullen echter, gaan we dit dus WEL doen; lekker EN voedzaam eten, voor jou EN je lichaam!
Zo ook een poosje geleden heb ik met iemand (die enorme trek ervoer door zichzelf tekort te doen; dingen niet te willen of mogen of durven eten van zichzelf, denkend dat het slecht of teveel zou zijn) dit schema ingevuld op basis van wat haar lekker zou lijken en waarvan ze van te voren al wist dat ze DAN WEL verzadigd EN aangenaam de dag door zou komen.
Bij het invullen ervan zei ze steeds: “Dat kan toch niet! Dat is toch veel te veel!”
Tegelijkertijd werd ze wel heel blij van het idee alleen al, wanneer ze DAT toch allemaal WEL gewoon lekker zou mogen en kunnen eten zeg!
Oh, wat zou ze DAN een feest ervaren, DAN kon ze gewoon eten wat ze lekker vond in tegenstelling tot nu, waar ze dit structureel niet had gedaan en gedurfd op momenten ze wilde afvallen!
Nou, DAT ALLEEN AL, dat positieve vooruitzicht, maakt dus al dat je eerder zal afvallen, want JIJ ervaart dan sowieso (bij voorbaat al) geen trek OF stress.
Wanneer we dit dan invullen met voeding en verhoudingen, waarbij je lichaam OOK geen stress ervaart en bevredigt is met DIE stoffen, welke het nodig heeft voor de stofwisseling, is het feest voor beide!
En ZO hebben we dat gedaan; voor haar echter wel WAT koolhydraten (in de vorm van enkel fruit, vanwege anders ZELF stress te ervaren door een gemis aan zoet), maar NOOIT koolhydraten uit stressvolle bron voor het lichaam (dus sterk bewerkt/geraffineerd) en NOOIT in scheve verhoudingen met de stoffen welke je lichaam hoe dan ook nodig heeft: de mooie eiwitten en vetten, vitamines en mineralen, dus de ESSENTIËLE bouwstoffen.
Bij haar dus koolhydraten in de vorm van fruit, maar dan dus WEL altijd gecombineerd met eiwit en vet en niet zomaar, willekeurig, onbeperkt fruit.
Voorheen meed ze alle koolhydraten, dus ook fruit.
Althans, dat probeerde ze, maar wat deed ze vervolgens uit stress vanuit deze ontzegging en TOCH niet enkel van hartig kunnen leven: ze ging dan op den duur TOCH iets anders en vervolgens nog VEEL MEER koolhydraten eten en dan UITERAARD niet alsnog in de vorm van fruit, nee, de bewerklijke variant van koolhydraten en DAN uiteraard NIET alsnog samen met eiwitten en vetten!
Vanuit de stress ontstaan door ontzegging ging ze dus iets eten waarbij haar lichaam stress ervoer EN zij achteraf ook weer!
Nu had ze het vooruitzicht van wat fruit echter wel weer; hetgeen ze zichzelf steeds had ontzegt.
Nu ze DAT had, WIST ze gewoon dat ze DAN niet zo’n “eetbui” zou hoeven hebben daarna in iets heel anders en vaak ongezonds, waarvan ze dan weer kon balen, want tja, dan had ze gewoon haar fruit!
DAN zou ze haar zoet toch gewoon hebben en mogen!
DAN zou ze dat zoet toch niet in iets anders hoeven zoeken!
In de bijlage vind je HAAR “Feestschema”.
Wanneer JIJ samen met mij JOUW “feestschema” wil maken (dus samen NET ZO LANG PUZZELEN tot we op alle plekken van JOUW schema iets hebben staan, waarbij jij EN je lichaam geen stress ervaren), maak jij dan OOK een afspraak voor een SUPER en EXTRA intensief consult?
Kijk naar deze bijlage, maar neem deze alsjeblieft NIET zomaar en klakkeloos over (wat ej nooit moet doen met ANDERMANS voeding); dit is namelijk HAAR schema en HAAR smaak en HAAR lichaam.
Niet elk lichaam, bijvoorbeeld mensen met insulineresistentie, ervaart HAAR schema als stressvrij namelijk.
Dus wil JIJ een schema wat voor JOUW lichaam stressarm is EN voor jouzelf ook, kom dan samen puzzelen!
Bekijk het schema echter WEL om eens een beeld te krijgen van hoeveel en hoe lekker je zou KUNNEN eten, waarvan we dus helaas vaak een ZEER vertekend beeld hebben en onszelf EN ons lichaam helaas dan ook vaak enorm mee pesten en tekort mee doen!
Add comment